راهکارهای امنیتی و کنترل تردد در مراکز نظامی

مراکز نظامی از مهم‌ترین اماکن امنیتی هر کشور محسوب می‌شوند. این مراکز هم وظیفه حفاظتی دارند و هم محل نگهداری و تولید مستندات سری امنیتی هستند. حمله‌های تروریستی و تهاجم و ایجاد ناامنی و ورود افراد غیرمجاز از مواردیست که باید همیشه مدنظر مسئولان این گونه مراکز باشد. حفاظت فیزیکی و امنیت نرم افزاری در حفظ حریم و موقعیت این مکان‌ها از اولویت برخوردار است.

راهکارهای شرکت پادرا در مراکز نظامی

معمولا ورود زمینی به این گونه مکان‌ها تنها از طریق درها و دروازه‌های خاص صورت می‌گیرد. از این راه‌های ورودی به شدت مراقبت می‌شود. حملات زمینی احتمالی به این مراکز با خودروهای سنگین انجام می‌شود که با اعمال فشار و سرعت قصد ورود و خرابکاری دارند.

 

استفاده از راهبندهای پادرا در حفاظت فیزیکی

در شرکت پادرا راهبندهای مخصوصی برای مقاصد ضدتهاجمی و ضدتروریستی طراحی و تولید شده‌اند که مانع از ورود غیرمجاز خودروها می‌شوند. این راهبندها به کمک مراکز نظامی ‌می‌آیند. بسته به میزان مورد نیاز جهت تامین امنیت، از راهبندهای مختلفی می‌توان استفاده کرد. ممکن است صرفا جهت کنترل تردد خودروها در ابتدای مسیر ورود به مراکز نظامی از یک راهبند بازویی استفاده شود. اما در مراحل بعدی به راهبندهای کاراتر و مستحکم‌تری نیاز است. راهبندهای تایرکیلر، ضدتروریستی و بولارد از موثرترین راهبندها در این نوع مراکز هستند که به کمک انواع تجهیزات جانبی عملکردی بهینه‌تر و موثرتر خواهند داشت.

راهبندهای ضدتروریستی از نوع کف خواب هستند. یعنی نصب آنها نیاز به حفاری زمین دارد. در زمان نصب، راهبندها به شکلی در زمین قرار می‌گیرند که توان سدکردن مسیر خودروهای سنگین و پرشتاب را داشته باشند. راهبندهای ستونی و ضدتروریستی بهترین گزینه‌ها برای چنین مکان‌هایی هستند. خودروی مهاجم زمانی که با این راهبندها مواجه شود دچار آسیب جدی می‌شود. وظیفه این راهبندها منهدم کردن وسیله نقلیه یا منحرف کردن خودرو از مسیر و رساندن آسیب جدی به خودروی مهاجم است.

راهبندهای تایرکیلر هم گزینه‌های مناسبی برای این مراکز هستند. خودروی مهاجم با عبور از روی نیزه‌ها و میخ‌هایی که مخصوص متوقف کردن خودرو طراحی شده‌اند آسیب زیادی می‌بیند. تمامی این راهبندها در شرکت پادرا  مطابق با استانداردهای روز جهانی ساخته می‌شوند.

تجهیزات جانبی مثل لوپ دتکتور، چراغ راهنما و آنتن‌های بردبلند هم در کنار راهبندها موجب تسهیل مدیریت و کنترل و نظارت این مراکز می‌گردد.

استفاده از گیت‌های نفررو و نرم افزارهای جامع کنترل دسترسی و تردد

کنترل ورود افراد را می‌توان با گیت‌ها و دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل دسترسی انجام داد. همه راه‌های ورودی مراکز نظامی به این طریق کنترل می‌شوند و می‌توان از انواع دستگیره‌ و قفل هوشمند برای اتاق‌ها و بخش‌های خاص استفاده کرد تا تردد در آنها کاملا ایمن و قابل نظارت و حفاظت باشد. یکی دیگر از ابزار کارا در این مراکز دستگاه گشت و نگهبانی است.

گیت‌های ورود نفررو انواع مختلفی دارند که میزان امنیت متفاوتی را هم تامین می‌کنند. گیت‌های تمام قد از مقاوم‌ترین نوع گیت‌ها هستند و در برابر فشار و هجوم افراد نیز استحکام بالایی دارند.

با یکپارچه سازی نرم افزارهای کنترل دسترسی در سیستم جامع کنترل دسترسی، نظارت و حفاظت از هر مکانی ساده‌تر می‌شود. به کمک تجهیزات نرم افزاری و سخت ابزاری، خطای انسانی نیز کاهش می‌یابد. در این نوع کنترل تنها کافیست تا یک بار احراز هویت و میزان دسترسی افراد تعیین شود. به کمک این تجهیزات امکان گرفتن گزارش لحظه‌ای از همه دسترسی‌ها فراهم می‌آید.