راهکارهای امنیتی و کنترل تردد در مدارس و دانشگاه ها

مدارس و دانشگاه‌ها و محیط‌های فرهنگی برخلاف تصور عموم نیاز به تامین امنیت دارند. نوع امنیت مورد نظر برای این محیط‌ها با محیط‌های نظامی و زندان‌ها متفاوت اما ابزاری که برای این کار استفاده می شود یکسان است. استفاده از تجهیزات نظارتی و کنترل دسترسی در مدارس و دانشگاه‌ها موجب بالارفتن سطح امنیت و آسودگی بیشتر خانواده‌ها و کارکنان مجموعه می‌شود.

اهمیت استفاده از راهکارهای شرکت ماداکتو در مدارس و دانشگاه‌ها

شرکت دانش بنیان ماداکتو راهکارهای گوناگونی را طراحی و تولید کرده است که می‌توان با چینش صحیح این راهکارها به امنیت و آسودگی خاطر حداکثری دست یافت. تجهیزاتی که در تامین امنیت مدارس و دانشگاه‌ها یاری رسان هستند عبارتند از: گیت‌های کنترل تردد، دستگاه‌های حضور و غیاب، سیستم‌های کنترل دسترسی، اتوماسیون مدارس، اتوماسیون تردد دانشجویان، اتوماسیون تردد خوابگاهی، اتوماسیون سلف سرویس، قفل‌های الکترونیک، ریدرهای مختلف جهت کنترل دسترسی و...

 

تجهیز مدارس و  دانشگاه‌ها با راهکارهای مختلف کنترل دسترسی

ورود افراد به محیط مدرسه یا دانشگاه از طریق گیت‌های نفری که مجهز به دستگاه حضور و غیاب باشند تسهیل می‌شود. کارمندان و دانشجویان و مهمانان از این طریق از هم تفکیک می‌شوند و مدت زمان حضور و میزان دسترسی آنها قابل کنترل است.

سیستم‌های نرم افزاری و یکپارچه سازی نیز امکان نظارت آنلاین و کامل بر کل محیط و دسترسی افراد را ممکن می‌سازند. در برخی از مدارس و دانشگاه‌ها از نرم افزارهای مدیریتی جهت ارسال برنامه حضور دانش آموزان و دانشجویان به والدین یا مراجع دیگر استفاده می‌شود. به این ترتیب مدیریت و گزارش گیری نیز تبدیل به یک کار آسان و در دسترس خواهد شد.

مزایای استفاده از سامانه‌های مدیریتی و کنترل تردد در مدارس و دانشگاه‌ها

امکان اختصاص کنترل دسترسی به افراد و سطح بندی آن

تشخیص افراد غیرمجاز و جلوگیری از تردد آنها

امکان نظارت بر حضور و غیاب و مشاهده وضعیت داخلی ساختمان‌ها و کلاس‌ها و...

امکان گزارش گیری از تردد افراد

ارسال پیامک و گزارش از تردد دانشجویان و دانش آموزان به والدین و مراجع

افزایش نظم و انضباط و آرامش