راهکارهای امنیتی و کنترل تردد در متروها

سیستم حمل و نقل عمومی شامل سیستم‌های ریلی و اتوبوسی است. در ایستگاه‌های مترو استفاده‌ از گیت کنترل تردد اهمیت و نقش مهمی در تسهیل امور و ایجاد نظم دارد. خودکارسازی مراحل ورود و پرداخت سیستم حمل و نقل، موجب تسهیل و رواج استفاده از این وسایل نقلیه شده است که نتایج مثبتی بر فرهنگ جامعه و فاکتورهای زیست محیطی داشته است.

راهکارهای شرکت پادرا در صنعت مترو

نصب گیت‌های مخصوص بلیت به شکل گیت‌های اهرمی و کشویی یا سایر انواع آنها در نظارت بر کنترل دسترسی ایستگاه‌های مترو و سایر وسایل حمل و نقل عمومی باعث جلوگیری از دسترسی افراد غیرمجاز می‌شود. استفاده از گیت‌های کنترل تردد مترویی در سال‌های اخیر به خوبی شناخته شده است و مورد استقبال نیز قرار گرفته است. یکی از دلایل این استقبال، تسهیل سرعت دریافت بلیت و کنترل درآمد سازمان‌هایی است که از این امکانات استفاده می‌کنند.

محصولات شرکت پادرا را می‌توان در صنعت مترو به کار گرفت. این محصولات باعث بالا بردن سطح امنیت خطوط مترو می‌شود و حجم بالایی از رفت و آمد را به صورت خودکار مدیریت می‌کند. گیت‌های کنترل تردد پادرا در واقع در جمع آوری و تضمین پرداخت هزینه‌های حمل و نقل در ایستگاه‌های مترو مورد استفاده قرار می‌گیرد. سامانه خودکار جمع آوری کرایه یا AFC ترددهای مترویی را تا حد بسیار زیادی تسهیل می‌کند.

 

کمک گیت‌های کنترل تردد به صنعت حمل و نقل ریلی و مترو

مترو یکی از مفیدترین خدمات حمل و نقل همگانی شهری است که روزانه تعداد زیادی از افراد را در رسیدن به مقصد خود یاری می‌کند. تردد زیادی در مترو صورت می‌گیرد که این تردد از طریق گیت‌ها هدایت و کنترل می‌شود. به همین خاطر گیت‌هایی که در مترو استفاده می‌شوند باید از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار باشند. استهلاک بالای این دستگاه‌ها باعث می‌شود تا تعمیر، نگهداری و خدمات پشتیبانی از گیت‌ها دارای اهمیت بالایی باشند و شرکت‌های مترو از تولیدکنندگان گیت‌ها انتظارات زیادی جهت تامین نیازهای خود داشته باشند.

کاربران مترو از قشرهای مختلف و در وضعیت‌های جسمی و توانمندی‌های متفاوتی هستند. مسافران، کودکان، سالمندان و افراد کم توان از مترو استفاده می‌کنند. باید شرایط تردد آسان از طریق گیت‌های ویژه، برای این افراد هم مهیا باشد و تمام حقوق شهروندیشان رعایت شود. استفاده از سامانه‌های هوشمند موجب تضمین این حقوق می‌شود. سیستم هوشمند در پرداخت، انواع کارت‌خوان‌‌های الکترونیک، بارکدخوان‌ها، پرداخت خودکار موبایلی NFC و فناوری‌های دیگر در پرداخت خودکار را می‌توان در صنعت مترو به کار گرفت تا جوانب احتیاط و حقوق آحاد جامعه را رعایت کرد.


ویژگی‌های استفاده از گیت‌های کنترل تردد در مترو

برای اولین بار از گیت‌های دریافت هزینه به طور آزمایشی برای ایستگاه‌های جنوب لندن استفاده شد که نتیجه آزمایش افزایش درآمد شرکت مترو را نشان می‌داد. پیش از استفاده از گیت‌ها، میزان فرار از پرداخت هزینه زیاد بود. در نتیجه استفاده از گیت برای همه ایستگاه‌ها کارایی بالا و سودمندی داشت. در حال حاضر در همه ایستگا‌ه‌های مترو از این گیت‌ها استفاده می‌شود و به امنیت و نظم ترددها و همچنین دریافت هزینه کمک شایانی می‌کند.

برخی از مزایای استفاده از گیت‌های کنترل تردد 

  • سرعت و راحتی بیشتر در پرداخت هزینه توسط مسافر در صنعت حمل و نقل

  • ایجاد نظم و رعایت حق تقدم مسافران در ساعات و ایستگاه‌های شلوغ

  • بالا رفتن استانداردهای امنیت و حفاظت فیزیکی

  • امکان ثبت فوری و گزارش گیری دقیق از میزان تردد و درآمدهای حاصل از پرداخت هزینه حمل و نقل

  • اتوماتیک بودن فرایند ورود و خروج مسافر از ایستگاه

  • کاهش نیاز به استفاده از نیروی انسانی