راهکارهای امنیتی و کنترل تردد در فرودگاه ها

راهکارهای نرم افزاری و سخت ابزاری متعددی جهت کنترل تردد فرودگاه‌ها وجود دارد. جدیدترین فناوری‌ها در شرکت مادکتو برای تولید محصولات در نظر گرفته می‌شود. حفظ امنیت و حراست و تسهیل و تسریع فرایندهای کنترل تردد افراد در فرودگاه‌ها به کمک گیت‌های کنترل تردد نفری و خودرویی و نرم افزارهای مختلف انجام می‌شود.

راهکارهای شرکت پادرا برای فرودگاه‌ها

در حمل و نقل عمومی و وسایل نقلیه بزرگ، تعداد افراد و تراکم جمعیت بالا خواهد بود. از همین روی تجهیزات امنیتی و نظارتی اهمیت خاصی در این گونه از حمل و نقل خواهند داشت. فرودگاه به لحاظ حساسیت‌های فنی و امنیتی باید بیش از هر سیستم حمل و نقل دیگر مورد نظارت و کنترل قرار گیرد.

شرکت پادرا محصولاتی را طراحی و تولید کرده که در این مکان‌ها کارایی بالایی دارند و تردد و میزان دسترسی افراد را به خوبی کنترل می‌کنند. استفاده مناسب و بهینه از تجهیزات سخت ابزاری و نرم افزاری موجب تسهیل امر مدیریت محیط‌های فرودگاهی می‌شود.

تردد آسان فرودگاهی به کمک فناوری‌های جدید

تجارت، تبادل فرهنگ و زندگی شغلی بخشی از افراد جامعه به مسافرت‌های هوایی بستگی دارد. حمل و نقل هوایی به خاطر حساسیتی که دارد باید همیشه تحت کنترل و با کمک آخرین فناوری‌های روز انجام شود.

زیرساخت‌های تردد فرودگاهی مدرن بر اساس سیستم‌های کنترل تردد بناگذاشته می‌شوند. فناوری‌های جدید هر روز وارد بازار می‌شوند تا تردد و دسترسی افراد مختلفی که در فرودگاه هستند را بیشتر تسهیل کنند. زمانی که مسافران تجربه خوبی از مسافرت و امور فرودگاهی داشته باشند این نوع حمل و نقل هم رونق بیشتری خواهد گرفت. سیستم‌های امنیتی و حراستی با دقت بالا به کنترل و نظارت فرودگاهی کمک می‌کنند.

کمک محصولات شرکت پادرا به تسهیل امور فرودگاهی

شلوغی و تراکم جمعیت فرودگاهی به شکلی است که نمی‌توان تمامی کارهای ضروری را به کمک نیروی انسانی انجام داد. قبل از اینکه سیستم‌های هوشمند به کمک امور فرودگاهی بیایند، این فرایندها کاملا به صورت دستی و با نیروی انسانی انجام می‌شد.

مسافران، گذرنامه و مدارک پرواز خود را به یک متصدی نشان می‌دادند تا مورد تایید قرار بگیرند. فرایند تایید نیز به کمک نرم افزارهای ابتدایی و زمان‌بر بود. اما امروزه فناوری‌های نرم افزاری موجب سرعت بخشیدن به این فرایند شده‌اند.

امروزه وقت و انرژی مسافران و متصدیان فرودگاهی کمتر صرف امور تطبیقی و اداری می‌شود. سیستم‌های مختلف فرودگاهی وجود دارند که از مسافران عکس‌برداری زنده انجام می‌دهند و با مشخصات و داده‌های امنیتی مقایسه و به سرعت نتیجه را اعلام و امور بایگانی را انجام می‌دهند. در زمان صدور گواهی و ویزا نیز سیستم‌ها و سرویس‌های مختلف به سرعت بخشی و همچنین تضمین امنیت کامل مسافران و محل فرودگاه کمک شایانی می‌کنند. گیت‌های کنترل تردد مختلف و سیستم‌های شناسایی بیومتریک در پر رفت و آمدترین فرودگاه‌های جهان در حال سرویس دهی به مسافران و تسریع فرایند حمل و نقل زمینی هستند.

گیت‌های امنیتی و فرودگاه‌ها

تردد فرودگاهی 24 ساعته است و همیشه نیز نرخ تردد این مکان‌ها بالاست. به همین دلیل گیت‌های تردد نفری و خودرویی و گیت‌های حمل بار در تامین امنیت و کنترل تردد به کمک متصدیان و مسئولان فرودگاه‌ها می‌آیند. گیت‌های مختلف فلزیاب و شناسایی دمای بدن از ورود اشیای غیرمجاز و افراد بیمار به فرودگاه و هواپیما جلوگیری می‌کنند. انواع گیت‌های نفری و خودرویی هم در ایجاد نظم و کنترل تردد به کار می‌آیند.

گیت‌های امنیتی تردد خودرویی در فرودگاه

گیت‌های کنترل تردد و راهبندهای کف خواب که در شرکت پادرا تولید می‌شوند کاملا مطابق با استانداردهای روز جهانی هستند. این راهبندها به شکل کاملا موثری از ورود خودروهای متفرقه و مهاجم جلوگیری می‌کنند.

از راهبندهای امنیتی یا ضدتروریستی در مکان‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به حراست و حفاظت بالایی دارند. این راهبندها از نوع کف خواب و تایرکیلر و ستونی هستند. نوع تایر کیلر شامل نیزه‌ها یا میخ‌های کوچکی است که ارتفاع چندانی ندارند اما موجب پارگی و از بین رفتن لاستیک خودروی مهاجم می‌شوند. در مدل‌های دیگر هم ستون یا راهبندی به ارتفاع 70 تا 120 سانتیمتر در مسیر قرار می‌گیرد و خودروی در حال حرکت را به حدی دچار آسیب می‌کند که قادر به ادامه مسیر نخواهد بود.

مشتریان راهکارهای فرودگاهی شرکت پادرا

طی سال‌ها فعالیت، شرکت پادرا خدمات و محصولات کنترل تردد و اتوماسیون حراست و نرم افزارهای حضور و غیاب خود را به بسیاری از فرودگاه‌ها و مجتمع‌های هوایی در سراسر کشور ارائه داده است. برخی از مشتریان محصولات فرودگاهی شرکت پادرا عبارتند از:

  • برج مراقبت فرودگاه مهرآباد

  • فرودگاه بلند پرواز خاور

  • سازمان هواپیمایی کشوری

  • فرودگاه عسلویه

  • صنایع هواپیماسازی هسا

  • شرکت هواپیمایی زاگرس