راهکارهای امنیتی و کنترل تردد در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در کشور ما از اهمیت اقتصادی زیادی برخوردار هستند. نظارت، کنترل و حفاظت از این مراکز و کارخانه‌های وابسته به آنها حساسیت بالایی دارد. ایجاد امنیت باعث می‌شود تا این صنایع به صورت بهینه و حداکثری به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

راهکارهای کنترل تردد افراد و خودروها، کنترل و نظارت بر خروج تجهیزات و محصولات، امنیت و نگهبانی، کنترل دسترسی‌های داخلی سازمانی و نرم افزارهای مختلف پرسنلی، حراستی و جامع به کمک مدیریت و تامین امنیت این سازمان‌ها می‌آیند.

راهکارهای شرکت پادرا در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

 

راهکارهای ترددی شرکت پادرا

گیت نفری

صنایع پتروشیمی به هر شکل سازمانی که باشند مراکز پرترددی محسوب می‌شوند، این ترددها نیازمند رعایت اصول امنیتی هستند.

تردد افراد شامل پرسنل و مهمانان می‌شود که به دلیل حساسیت عملکردی این صنایع، لازم است تا احراز هویت افراد به صورت کامل و با دقت انجام شود.

انواع راهکارهای تردد نفری و  احراز هویت در شرکت پادرا تولید می‌شود که می‌توان از آنها کمک گرفت. احراز هویت توسط کارت ملی، مشخصات بیومتریک (تشخیص چهره، اثر انگشت، کف دست و...)، کارت مهمان و... امکان پذیر است.

ترکیب دستگاه‌های کنترل تردد مثل گیت‌ها با دستگاه‌های حضور و غیاب موجب می‌شود تا احتمال ورود غیرمجاز به این اماکن به حداقل میزان ممکن برسد.

گیت خودرویی

کنترل تردد خودرو در صنایع نفت و گاز حائز اهمیت زیادی است. احتمال حمله یا تلاش برای ورود و خرابکاری به محوطه‌های کارگاهی و اجرایی این صنایع بالاست. حمله‌های فیزیکی ممکن است توسط خودروهای سنگینی باشد که قصد ورود به این مجموعه‌ها را دارند. در صورتی‌که سازوکار مناسبی جهت جلوگیری از ورود خودروهای مهاجم در نظر گرفته شود؛ در کنترل و جلوگیری از بروز خسارت کمک بسیار زیادی می‌کند.

راهبندهای ویژه‌ای جهت این کار ساخته شده‌اند که به آنها راهبندهای ضدتروریستی گفته می‌شود. سیستم عملکردی آنها متفاوت است اما همگی برای متوقف کردن یا آسیب جدی به خودروی مهاجم ساخته شده‌اند.

با توجه به موقعیت جغرافیایی و مسیر و شکل ورود به این سازمان‌ها می‌توان از یک یا چند راهبند استفاده کرد.

راهبند ضدتروریستی، تایرکیلر و بولارد

راهبندهای ضدتروریستی کف‌خواب هستند یعنی در حالت غیرفعال، زیر سطح زمین قرار می‌گیرند و وقتی فعال شوند تا ارتفاع خاصی بالا می‌آیند. مقاومت راهبندهای ضدتروریستی و بولارد طبق استانداردهای خاصی تعریف می‌شود و بهترین نوع راهبند برای جلوگیری از حملات است.

راهبندهای تایرکیلر نیز کف‌خواب هستند. میخ یا نیزه‌هایی در آنها وجود دارد که در زمان فعال بودن از سطح زمین بلند می‌شود و با عبور خودرو از روی آنها لاستیک خودرو به قدری دچار آسیب می‌شود که قادر به تحمل وزن خودرو نخواهد بود و اگر راننده خودرو را متوقف نکند موجب انحراف خودرو از مسیر خود می‌شود.

برتری محصولات شرکت پادرا در ارائه راهکارهای صنعت نفت و گاز

امنیت و کنترل نظارت بر تمامی بخش‌ها و ارکان سازمان‌های فعال در عرصه نفت و گاز به کمک محصولات شرکت پادرا تامین می‌شود. شرکت پادرا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات امنیتی و حفاظتی در کشور است. پادرا تاییدیه وزارت نفت و رتبه اول سازنده سیستم AVL نفت را دارد. هم اکنون محصولات شرکت مورد تایید حراست و حفاظت الکترونیکی وزارت نفت است و این امر سبب شده که بسیاری از شرکت‌های زیرنظر وزارت نفت با اطمینان خاطر از محصولات این شرکت استفاد کنند.

به کمک سامانه جامع کنترل تردد و بازرسی پادرا، محدوده‌های تردد نفری و خودرویی سازمان‌های پالایشگاهی و پتروشیمی و صنایع وابسته کاملا تحت مراقبت‌های حراستی قرار می‌گیرد. اموری چون هماهنگی و نظارت کامل بر تردد افراد، بازرسی ترددکنندگان با حفظ شئونات و تکریم کارکنان و ارباب رجوع، ایجاد نظم و یکپارچگی در سازمان میسر می‌شود.