راهکارهای امنیتی و کنترل تردد در ساختمان های فوق امنیتی

ساختمان‌های فوق امنیتی در جوامع و شهرهای امروزی نقش مهم و ضروری در امور سیاسی و اجتماعی دارند. افزایش جمعیت و ضروریات زندگی شهری، معیشت و رسوم جوامع را دچار تغییراتی نسبت به گذشته کرده است. انسان‌ها باید برای گذران زندگی و اشتغال در ساختمان‌هایی زندگی یا کار کنند که گنجایش افراد زیادی را در خود داشته باشند. در عین حال هر فردی اجازه ورود به هر مکانی را ندارد.

شرایط ساختمان‌های فوق امنیتی

ساختمان‌های فوق امنیتی به دلیل اهمیت ویژه‌ای که دارند از مکان‌هایی محسوب می‌شوند که باید امنیت آنها به خوبی و تا حد زیادی تضمین شود. سازه‌ها و مکان‌های دیگری نیز وجود دارند که به دلیل نوع فعالیت یا محل جغرافیایی یا هر دلیل خاص دیگری باید از لحاظ امنیتی حفاظت شوند. این حفاظت باید هم به صورت فیزیکی و هم به صورت نرم افزاری باشد. از این رو کنترل تردد و نظارت بر ورود و خروج افراد، خودروها و تجهیزات از این گونه اماکن اهمیت می‌یابد. شرکت پادرا صنعت راهکارهای ویژه‌ای در جهت کنترل تردد مکان‌ها و ساختمان‌های فوق امنیتی تدارک دیده است. 

راهکارهای امنیتی مناسب جهت کنترل و نظارت بر ساختمان‌های فوق امنیتی

در زمینه کنترل و نظارت امنیتی بر ساختمان‌های خاص و موقعیت‌های فوق امنیتی شرکت پادرا صنعت راهکارهای مفیدو موثری را ارائه می دهد. این راهکارها در شرایطی که هماهنگ و متصل به سیستم‌های کنترل تردد دیگر باشند و نرم افزارهای مخصوص کنترل دسترسی در آنها بکار گرفته شود، می‌توانند علاوه بر نظارت و تایید رفت و آمدها، وضعیت حضور و غیاب را نیز سنجش و پالایش کنند. در چنین شرایطی میزان دسترسی هر فرد با توجه به مسئولیتی که دارد، قابل کنترل است. امکان نظارت و کنترل و گزارش گیری لحظه‌ای و آنلاین فراهم است و به این ترتیب میزان حضور کارمندان و مراجعین و مهمانان در هر بخش و بازه زمانی، قابلیت پیگیری و کنترل دارد.

 

 

ابزار و تمهیدات مورد نیاز برای ساختمان‌های فوق امنیتی

اولین و پرترددترین محل که نیاز به کنترل و نظارت دارند، ورودی‌های ساختمان‌ها هستند. در حراست، نگهداری و پیشگیری از ورود افراد مهاجم یا غیرمجاز و حتی ممانعت از ورود ابزار و وسایل مشکوک و غیر ایمن می‌توان از گیت‌های فلزیاب کمک گرفت. همچنین جهت بالا بردن بیشتر امنیت، ورود افراد به ساختمان‌ها با توجه به شرایط و میزان امنیت مورد نیاز به شکل عبور چند مرحله‌ای تدارک دیده شود.

حساسیت زیاد در حفظ امنیت و نگهبانی از ساختمان‌های فوق امنیتی باعث می‌شود تا برای دسترسی افراد در سطوح مختلف محدودیت‌هایی در نظر گرفته شود. ممکن است نحوه و یا حتی راه ورود کارکنان و مراجعه کنندگان یا بازدیدکنندگان متفاوت باشد تا از بروز هر گونه تهاجم و تهدیدی جلوگیری به عمل آید.

انواع گیت‌ خودرو و مخصوصا گیت‌های ضدتروریستی برای محوطه‌های باز و پارکینگی ساختمان‌ها، گیت‌های نفررو و دستگاه‌ حضور و غیاب به نظارت و کنترل ورودی‌ها کمک می‌کنند.

ابزار گشت و نگهبانی برای ایام تعطیل و شب‌ها کاربرد بسیار موثری دارد.

نرم افزارهای مختلف مرتبط با هر یک از این تجهیزات در کنار نرم افزار جامع حراست و انتظامات هر کدام نقشی در ایجاد ایمنی و حفاظت از ساختمان ایفا می‌کنند.

برای استفاده بهینه از مجموع این راهکارها باید دقت و مهارت زیادی در امر گزینش تجهیزات حفاظت و حراست داشت که کارشناسان شرکت پادرا صنعت در این زمینه به کمک تامین امنیت ساختمان‌های فوق امنیتی می‌آیند.