راهکارهای امنیتی و کنترل تردد در بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری به دلیل سبک ارائه خدمات و نگهداری از دارایی‌های مشتریان از اهمیت زیادی برخوردار هستند. هر راهکاری که به تضمین امنیت و مدیریت آسان‌تر این مجموعه‌ها کمک کند نقش موثری در رضایت مشتریان خواهد داشت.

اهمیت استفاده از گیت‌های کنترل تردد در نظام بانکی و مالی

اگر از گیت‌های کنترل تردد برای ورودی اصلی بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری استفاده شود نظارت بر این مکان‌ها ساده‌تر خواهد بود. در درجه اول، نظم رعایت خواهد شد و مشتریان با هجوم وارد ساختمان نمی‌شوند. در مراحل بعدی اگر از تجهیزات جانبی مناسب جهت کنترل تردد و احراز هویت هم استفاده شده باشد تمام ترددها ثبت می‌شوند. شکل و گونه ثبت تردد و احراز هویت با سیاست‌های هر سازمانی هماهنگ خواهد شد.

انواع راهکارهای شرکت پادرا

گیت نفری

حساسیت بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری موجب می‌شود تا ثبت و احراز هویتی از طریق چهره بهترین راه ثبت ترددها باشند. گیت‌ها معمولا اینگونه عمل می‌کنند که با ثبت یا شناسایی چهره هر مراجعه کننده مجوز ورود آنها را صادر و مسیر تردد را باز می‌کنند.

ورود به بخش‌های حساس‌تر بانکی نیز باید حتما کنترل شود. به همین منظور توصیه می‌شود تا از گیت‌های تمام قد برای آنها استفاده گردد.

اما برای ورودی اصلی بانک و موسسه مالی و اعتباری می‌توان از گیت‌ شیشه‌ای یا اهرمی استفاده کرد.

راهبند

نصب راهبندهای بولارد یا ستونی در جلو محدوده‌های بانکی -که معمولا پیاده‌روها هستند- از هجوم یا حمله خودروها به داخل بانک جلوگیری به عمل می‌آورد.

برای محدوده خودرویی و پارکینگی بانک‌ها و موسساتی که حجم معاملات و دارایی زیادی را در خود نگهداری می‌کنند بهتر است از راهبندهای ضد تروریستی کف خواب استفاده شود.

سیستم‌های نرم افزاری و سخت ابزاری

از نرم افزارهای مختلف کنترل دسترسی و کنترل تردد در بانک‌ها می‌توان بهره‌مند شد. سیستم‌های کنترل تردد سازمانی، قفل‌های الکترونیک،  فرستنده‌ها و گیرنده‌های RFID و ابزار گوناگون دیگری به کمک نظام بانکداری و مالی می‌آیند تا کنترل و نظارت بر امور مربوط به این سازمان‌ها را تسهیل کنند.

نرم افزار صندوق امانات

یکی از بهترین راهکارها موجود جهت کنترل دسترسی و نظارت بر صندوق امانات استفاده از نرم افزارهای ویژه است. در این سیستم‌ها امکان خطای انسانی به حداقل ممکن می‌رسد و همچنین امکان گزارش گیری وکنترل لحظه‌ای آنلاین نیز فراهم‌ می آید.