راهکارهای امنیتی و کنترل تردد در باشگاه ها و اماکن ورزشی

 مدیریت باشگاه‌ها و مراکز ورزشی به دقت نظر ویژه‌ای نیاز دارد. وسعت، امکانات و تنوع فعالیت در رشته‌های ورزشی فاکتورهای تعیین کننده میزان دسترسی و تردد در هر باشگاه و مکان ورزشی هستند. درجات مختلفی از عضویت نیز برای افرادی که از امکانات باشگاه استفاده می‌کنند وجود دارد. به همین دلیل کنترل همیشگی دسترسی و حضور و غیاب اعضا، کار پیچیده و سختی خواهد بود که نیاز به نیروی انسانی زیادی هم دارد. راهکارهای سخت ابزاری و نرم افزاری مختلفی هستند که در کنترل تردد و ثبت حضور و استفاده اعضا از امکانات به کمک مدیریت این مکان‌ها می‌آیند. برخی از این راهکارها عبارتند از: گیت‌های ورودی خودرویی و نفری، تجهیزات حضور و غیاب و کنترل دسترسی، دستبند و تگ مخصوص،انواع قفل‌های الکترونیکی، دستگیره‌ الکترونیکی و نرم افزارهای کنترل تردد و دسترسی.

 

راهکارهای موثر در مدیریت باشگاه‌ها و مراکز ورزشی

برنامه حضور، تمرین، میزان دسترسی و تردد هر عضوی به کمک سیستم هوشمند تردد باشگاهی قابل تنظیم و مشخص خواهد بود. به کمک این تجهیزات و نرم افزارها، دیگر نیازی به حضور ناظر و ثبت دستی جزئیات نیست. تا هر زمان که برنامه تمرینی و عضویت فرد اجازه دهد ورود و خروج از طریق گیت‌های مختلف خودرویی یا نفری و استفاده از هر بخش از باشگاه برای وی بلامانع است. شناساگرهای چهره، اثر انگشت، کارت، تگ یا رمز هر عضو را تشخیص می‌دهند و افراد طبق برنامه و درجه عضویت خود از امکانات باشگاه استفاده می‌کنند.

استفاده از کمدها یا امکانات دیگر، قفل و دستگیره الکترونیک یا هر یک از راهکارهای RFID، دسترسی افراد را به شکل ایمن و خوبی کنترل و تسهیل می‌کنند. سیستم‌های یکپارچه نرم افزاری نیز مدیریت تمامی امور را به خوبی تحت کنترل خود می‌گیرند تا تمامی عملکردهای باشگاهی به طور بهینه مورد استفاده قرار گیرند.

فرایند استفاده از تجهیزات و امکانات مدیریتی در باشگاه‌ها و اماکن ورزشی

در صورتی‌که باشگاه و مرکز ورزشی برای اعضای خود پارکینگ داشته باشد، راهبندهای پارکینگی و انواع شناساگرها مثل آنتن برد بلند و دستگاه تگ‌خوان و کارت‌‌خوان وجود خواهند داشت. این تجهیزات مجوز افراد را شناسایی و راه ورود خودرو را باز می‌کنند. در محل ورودی افراد هم انواع گیت‌های نفری به همین شکل عمل خواهند کرد. برای ورود ورزشکارانی که تجهیزات ورزشی بزرگ مثل دوچرخه به همراه دارند یا از ویلچر استفاده می‌کنند نیز از گیت‌های سوئینگ می‌توان استفاده کرد.

به کمک نرم افزارهای ویژه، رزرو کمدهایی که قفل الکترونیک داشته باشند به راحتی امکان پذیر است. انواع دستگاه‌های احراز هویت یا کارت‌های مهمان و دستنبد مخصوص و .. نیز برای مهمانان کاربرد خواهند داشت.

مزایای استفاده از راهکار در باشگاه‌ها و مراکز ورزشی

  • بهینه سازی روش‌های مدیریتی و راحتی اعضا

  • نیاز کمتر به نیروهای نظارتی

  • برقراری نظم و انضباط بیشتر در ترددها

  • امکان نظارت آنلاین و تهیه گزارش‌های دقیق